Czy znasz swój mózg?

mózgWszystkie komputery świata nie są w stanie wykonać pracy jednego ludzkiego mózgu. Jego fenomen jest do dziś wielką tajemnicą, a połączenie żywej materii z możliwością przetwarzania danych czyni zeń wprost genialny instrument.

Mózg – fenomen ludzkości

Ludzki mózg to fenomenalne instrument, dzięki któremu odbieramy (czytaj dalej)

Jak pracuje Twój mózg?

Jeśli chcesz sprawdzić (lub potwierdzić), czy jesteś ścisłowcem czy też humanistą, włącz poniższy film. Znajdziesz na nim poruszającą się sylwetkę kobiety.  Osoby, które mają wiodącą półkulę prawą (artystyczną) /humaniści/, widzą obrót zgodny z ruchem wskazówek zegara, natomiast te, u których prym wiedzie półkula lewa (analityczna) /ścisłowcy/ – zobaczą obrót w przeciwną stronę.

Reklamy

4 thoughts on “Czy znasz swój mózg?

  1. analizując funkcje mózgu i wlasne uzdolnienia lub ich zupełny brak można dojśc do wniosku, która kula lub część kory mózgowej jest u nas bardziej rozwinięta

  2. I dlatego trzeba dbać o mózg – dostarczać mu zadań logicznych, by w końcu zbyt wcześnie nie poszedł na emeryturę. Podnieśmy również jemu wiek emerytalny – hehe
    A tak na serio to myślę, że starość psychiczna jest gorsza niż starość fizyczna, a my zbyt dużo czasu poświęcamy kultowi pięknego i młodego ciała, zaś zapominamy, że najważniejsze jest dbanie o sprawność umysłu.

  3. Pingback: Wódka, seks i inne bezeceństwa | nowabea

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s