PSYCHOLOGIA I ROZWÓJ OSOBISTY

Jesienna depresja

Coraz krótsze dni, za oknem szaro, o szyby zacina złowrogo deszcz….. Jesień to nie tylko piękna pora roku, to również okres większej zapadalności na sezonową depresję, która sprawia, że jesteśmy przygnębieni, zmęczeni, każdy rodzaj aktywności wiąże się z wysiłkiem, a życie przestaje mieć sens.

Sezonowa depresja (SAD) często mylona jest ze zwykła chandrą lub zmęczeniem. Jej typowymi objawami są niemijające uczucie lęku i niepokoju,problemy ze snem, brak ochoty na aktywność fizyczną, łatwe popadanie w złość i gniew (czytaj dalej)

Czy znasz swój mózg?

mózgWszystkie komputery świata nie są w stanie wykonać pracy jednego ludzkiego mózgu. Jego fenomen jest do dziś wielką tajemnicą, a połączenie żywej materii z możliwością przetwarzania danych czyni zeń wprost genialny instrument (czytaj dalej).

Kowale losu

Czy los jest faktycznie ślepy? Czy musimy przyjmować wszystko co życie niesie? A może kuć los według własnego projektu? Powszechnie mówi się, że najgorszy czas, to przeszły – niedokonany. Nie oznacza to jednak, że coś minęło bezpowrotnie i nie jesteśmy w stanie zmienić swojego życia. Wprawdzie czasu nie cofniemy i co było – minęło, ale …. „ważne są dni, których jeszcze nie znamy”.

Miej marzenia, spełniaj marzenia

Człowiek bez marzeń jest jak człowiek martwy. Nawet, jeśli jeszcze żyje, to co to za życie. Czy Ty też chcesz być martwy za życia? Jeśli nie, przeczytaj! Jeśli nie wiemy, gdzie chcemy jechać, nigdy nie kupimy biletu i nie wsiądziemy do właściwego pociągu. Jeśli nie zaplanujemy celu naszego życia, nigdy nie podejmiemy nawet jednego kroku, aby owy plan został zrealizowany.

Na kasie w Biedronce

„Jeśli chcesz mieć w życiu coś, czego jeszcze nigdy nie miałeś, musisz zrobić coś, czego jeszcze nigdy nie robiłeś”. Ot wydaje się, że to proste i łatwe. Jednakże na świecie żyją miliony ludzi, którzy karmią się odwieczną nadzieją na odmianę swojego losu, nie czyniąc zupełnie nic, by ów los odmienić.

Reklamy
Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s