SEKS I PARTNERSTWO

Żeby mieć seks…

Mówią, że kobieta do seksu potrzebuje świec, romantycznej muzyki, nastroju, kominka, lampki wina i obietnic. Facet do seksu potrzebuje kobiety. Jak to jest, że w każdej dziedzinie życia jesteśmy tak skrajnie różni? Ona jest jak woda, on jak ogień. By rozpalić ogień potrzeba chwili, by zaś podgrzać wodę, potrzeba znacznie więcej czasu. Żeby ją doprowadzić do wrzenia, trzeba się uzbroić w cierpliwość  (czytaj dalej)

*****

On młodszy, ona starsza

O ile związek starszego mężczyzny z młodszą kobietą nie budzi większych emocji, o tyle kobieta wybierająca sobie dużo młodszego partnera wywołuje masę kontrowersyjnych dyskusji, ocen i opinii. W przypadku związku, w którym mężczyzna jest dużo starszy od swojej partnerki, wzrasta zdecydowanie jego samoocena, podobnie jak ocena społeczna takiego układu. Postrzegany jest jako atrakcyjny samiec alfa, który jest w stanie utrzymać przy sobie atrakcyjną, młodą kobietę, dodającą mu wartości i powodów do chwalenia się. W odwrotnym przypadku, gdy kobieta wiąże się z młodym mężczyzną, układ ten jest zdecydowanie mniej społecznie akceptowany. Dlaczego? (czytaj dalej)

Męski, czyli jaki?

Do dziś niektórzy mężczyźni są przekonani, że kobiety potrzebują silnych osobników, przynoszących do szałasu upolowaną zwierzynę i broniących je przed niebezpieczeństwami.

Ideał męskości jest inny w oczach samych zainteresowanych i zupełnie inny w oczach ich partnerek.

Co świadczy o męskości  – oczami mężczyzny?

  • Wysportowana, umięśniona sylwetka,
  • Wysokie stanowisko i adekwatne wynagrodzenie,
  • Wielkość penisa (czytaj dalej)

Życie z Piotrusiem Panem

Spontaniczny, wesoły, beztroski, radosny i pełen pasji mężczyzna, to idealny materiał na chłopaka, przyjaciela, kochanka. Gdy jednak zwiąże was sakramentalne „tak”, twoje życie nie będzie usłane różami.

Typowy Piotruś Pan to mężczyzna, który z dorosłości posiada wyłącznie ciało. Reszta pozostała na etapie chłopięcych marzeń, ułańskich fantazji, nieumiejętności przewidywania swoich decyzji, braku odpowiedzialności i ponoszenia konsekwencji swojego postępowania. Jego życie to pełna przygód historia, o której marzy niejeden uczeń podstawówki. Pasjonują go „wypasione” samochody, szybkie motory, ekstremalne sporty i (czytaj dalej)

*****

Koniec pożądania – koniec związku?

Pięknie jest wówczas, gdy płomień namiętności pali się w związku do ostatnich dni życia.Co jednak robić, gdy płomień przygasa?

Jakie są najczęstsze powody przejścia fali pożądania w „stand by”?

  • mówienie o sobie „moja stara”, „mój stary”,
  • zaprzestanie dbałości o swoją atrakcyjność – mężczyzna chodzi w domu w dziurawych skarpetkach i rozdeptanych kapciach, kobieta zapomina do czego służy lakier do paznokci a do łóżka wskakuje we flanelowej koszuli,
  • seks to stały rytuał, który ma miejsce o tej samej porze, w tej samej pozycji, w tym samym miejscu,
  • przesadne myślenie o własnych kompleksach,
  • brak spontaniczności,
  • brak czułości, dotyku i rozmów (czytaj dalej)

Zdrada i co dalej?

Ktoś, kogo kochasz, nagle Cię zdradza. Gaśnie światełko, które świeciło dla Ciebie od wielu lat. Co czujesz? Ból, nienawiść, żal, smutek, wściekłość… Emocji jest wiele. Czy można sobie z nimi poradzić? Jak żyć po zdradzie? Stojąc na ślubnym kobiercu i wypowiadając słowa małżeńskiej przysięgi, nikt z nas nie dopuszcza do siebie myśli, że może nie jest to związek do końca życia. Zdrada, rozwód, nieporozumienia i odmienność charakterów może się przytrafić wszystkim, ale na pewno nie nam. Niestety, życie pisze swoje scenariusze i najczęściej nie bierze pod uwagę naszych marzeń i życiowych planów. Jest o wiele brutalniejsze, niż się nam wydaje (czytaj dalej)

Wódka, seks i inne bezeceństwa

 Zastanawiam się, co jest złego w piciu alkoholu, uprawianiu seksu, dążeniu do osiągnięcia bogactwa, korzystaniu z życia pełną piersią? Czy aby człek mógł być postrzegany jako wzór do naśladowania, musi stać się zagorzałym ascetą, drżącym na samą myśl o wszystkim, co jest złe, niemoralne i prowadzące go wprost w piekielne czeluście?

Seks na Marsie

Odległość, jaka dzieli Marsa od Wenus to 119 MILIONÓW kilometrów! Dla porównania, Polskę z Chinami dzieli odległość (tylko) 6,5 TYSIĄCA km a tylko kilka tysięcy Polaków jest w stanie porozumieć się z obywatelami Chin. Czy zatem nadal powinniśmy się dziwić, że mieszkańcy wspomnianych na wstępie planet nie mogą się „dogadać”?

Kimże jest współczesna kobieta? Krucha niewiasta roniąca łzy w czasie melodramatu, czy wieloczynnościowy robot do zadań specjalnych? Zobrazowanie kobiety XXI wieku to niewątpliwie bardzo trudne przedsięwzięcie. Z jednej strony jest to uosobienie wrażliwości, dobroci i delikatności, z drugiej zaś żołnierz z pierwszej linii frontu.

Miłość i seks po czterdziestce

miłość po czterdziestceZgodnie ze słowami gwiazdy francuskiego kina, Jeanne Moresu, „ Starość nie chroni przed miłością. Ale miłość czasem potrafi nas ochronić przed starością”.(czytaj więcej)

Dlaczego kobieta zdradza?

Mówiąc o osobie zdradzającej, najczęściej wyobrażamy sobie mężczyznę otoczonego tabunem atrakcyjnych kobiet i jego płaczącą w domu żonę. Tymczasem żeńska część ludzkości sprawnie dogania imponujące statystyki męskich zdrad (czytaj dalej)

Reklamy
Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s