ZDROWIE I URODA

Jesienna depresja

Coraz krótsze dni, za oknem szaro, o szyby zacina złowrogo deszcz….. Jesień to nie tylko piękna pora roku, to również okres większej zapadalności na sezonową depresję, która sprawia, że jesteśmy przygnębieni, zmęczeni, każdy rodzaj aktywności wiąże się z wysiłkiem, a życie przestaje mieć sens.

Sezonowa depresja (SAD) często mylona jest ze zwykła chandrą lub zmęczeniem. Jej typowymi objawami są niemijające uczucie lęku i niepokoju,problemy ze snem, brak ochoty na aktywność fizyczną, łatwe popadanie w złość i gniew (czytaj dalej)

Makijaż permanentny

Każda kobieta, bez względu na wiek, chce wyglądać pięknie. By podkreślić swoje piękno, każdy dzień zaczyna od wykonania makijażu. Nałożenie na skórę twarzy kosmetyków wymaga jednak sporo czasu, który można maksymalnie skrócić dzięki zdobyczom nowoczesnej kosmetologii. Jedną z nich jest nieoceniony i niezastąpiony makijaż permanentny.

Dla kogo makijaż permanentny

Makijaż trwały jest ofertą skierowaną do pań, które nie tylko chcą zminimalizować czas wykonania porannego make-up, ale również dla tych, które chcą podkreślić mało wyraźne kontury ust lub nawet zmienić linię brwi (czytaj dalej)

Domowe sposoby na katar

Jesień to nie tylko piękne barwy liści i ostatnie promienie słońca. Jesień to również błoto, wiatr, deszcz i KATAR. Jak sobie z nim poradzić? Jak go zwalczyć domowymi sposobami?

Możesz kupić apteczne krople do nosa, ale wtedy wysuszysz błonę śluzową i narazisz się na nieprzyjemne uczucie pieczenia. Alternatywnie możesz zastosować domowe, iście babcine sposoby, które złagodzą twoje dolegliwości i pozwolą ci na swobodne oddychanie (czytaj dalej)

Nagość w saunie – część 2

Dlaczego nago? Przeciwnicy saunowej nagości prawdopodobnie nie zastanawiają się nad podłożem tego zwyczaju. Przecież skoro został on wprowadzony, to musi być czymś uzasadniony.

Ludzkie ciało nagrzewa się w innej temperaturze niż dzianina, z której zostały wyprodukowane kostiumy kąpielowe. W ciągu zaledwie kilku minut może dojść do poparzenia ciała w wyniku nadmiernego nagrzania „odzieży”.

Dla sprawdzenie powyższego można (czytaj dalej)

Nagość w saunie – część 1

Mamy XXI wiek. Z ochotą korzystamy z nowinek współczesnej technologii kupując cyfrowe lustrzanki, telewizory 3D i marząc o 1-gigabitowym Internecie DSL. Niestety strefa nagości obowiązująca w saunach, jest dla nas wciąż powodem do kompleksów i wstydu, jak również wdzięcznym tematem kontrowersyjnych dyskusji. W tej dziedzinie nie zdjęliśmy jeszcze średniowiecznych masek wstydu.

Gorączka – co to takiego?

Ciało masz rozpalone a mimo to nie możesz się rozgrzać. Przechodzą cię nieprzyjemne dreszcze, których nie łagodzą nawet kolejne warstwy kołdry i gorąca herbata. Co dzieje się w organizmie podczas gorączki? Najczęściej gorączka, czyli podwyższona temperatura ciała ma miejsce w czasie choroby. O gorączce mówi się wówczas, gdy termometr wskazuje ponad 38 stopni C. jest ona potrzebna organizmowi do zwalczenia choroby, stąd mówi się, że gdy gorączki nie ma – organizm się nie broni. W czasie podwyższonej temperatury ciała (czytaj dalej)

Sauna dla zdrowia i urody

Nie od dziś znamy cudowne właściwości sauny, dzięki której pozbywamy się z organizmu toksyn, poprawiamy ukrwienie skóry, likwidujemy zmęczenie psychiczne i fizyczne, hartujemy ciało i uodparniamy się na infekcje. (czytaj więcej)

Kolagen naturalny sposobem na zachowanie młodości

Zapewne nie ma na świecie kobiety, której nie zależałoby na pięknym wyglądzie. Każdego dnia miliony luster spoglądają na kobiety liczące swoje zmarszczki, oceniające swoją figurę i z żalem obserwujące pierwsze objawy starzenia się skóry. Wszystkie pragnęłyby spowolnić ten proces, albo go wręcz cofnąć.

Reklamy
Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s